Se afișează postările cu eticheta tzigan. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta tzigan. Afișați toate postările

Ce aveti cu rromii!

Aveti boala pe rromi?...adica pe tzigani?...Normal ca o sa ziceti ca sunt si tzigani educati care se comporta frumos.Bun si eu sunt de aceeasi parere dar ma refer la aia care ne fac de ras prin alte tari sau ii vezi pe strada ascultand manele de pe telefonul lor aurit sau sufera de smardoiala.Bineinteles ca sufera de smardoiala avand in vedere ca sunt cate 7 frati care poate mai au 10 cumnati care si astia mai au 30 de verisori si normal ca prinde curaj tziganu'.Astia chiar ca merita gazati ca respira aerul degeaba.De obicei nu ai ce sa ceri la un copil rrom atata timp cat el traieste intr-un mediu in care nu are de ales, atata timp cat locuiesti intr-o baraca ,taica-su strange fiare vechi iar maica-sa te supravegheaza de la coltul intersectiei sa vada daca iti faci treaba.Si normal ca scoala nema ,incepi sa cresti si sa nu faci nimic altceva decat sa continui traditia familiei.Si ne intoarcem la inceput cand ziceam de rromii educati ,unii chiar foarte destepti...dar bineinteles ca nu au crescut in baraca sau au fost la cersit.Oricum mai putin sunt astia.

p.s: Cred ca o sa-mi iau un pistol cu apa sa stropesc fiecare rrom care ma enerveaza!...

simplY`:) by alex